ВІДДІЛЕННЯ СТАЦІОНАРНОГО ДОГЛЯДУ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО АБО ТИМЧАСОВОГО ПРОЖИВАННЯ

Дата: 08.04.2021 13:42

ВІДДІЛЕННЯ СТАЦІОНАРНОГО ДОГЛЯДУ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО АБО ТИМЧАСОВОГО ПРОЖИВАННЯ

У стаціонарному відділенні на даний час проживає 12 людей похилого віку, які через різні життєві обставини знайшли для себе саме «домівку» – теплу, затишну, що дає їм відчуття захищеності. Тут затишно, по-домашньому привітно і, не віриться, що живуть люди, які не мають жодних родинних стосунків. Адже стосунки між ними – добросердечні, майже родинні.

Працівники, які доглядають за людьми похилого віку чуйні, доброзичливі, терплячі, тактовні. З розумінням відносяться до кожного підопічного.

До відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та допомоги, стаціонарного догляду, соціально-побутових, соціально-медичних та інших соціальних послуг.

У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують соціальну послугу стаціонарного догляду та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем і столовим посудом;

2) раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров'я у межах натуральних норм харчування;

3) засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку;

4) комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, тепло-, водопостачання тощо).

За наявності вільних місць до відділення стаціонарного догляду на загальних умовах строком до чотирьох місяців можуть прийматися одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які тимчасово втратили здатність до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду, соціально-медичного обслуговування.

За рішенням Кам'яномостівської сільської ради до відділення стаціонарного догляду на загальних підставах можуть прийматися вище згадані категорії громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, жителі міста. У такому разі зазначені категорії громадян перебувають у відділенні стаціонарного догляду на умовах оплати згідно із затвердженими тарифами.

Право на позачергове влаштування до відділення стаціонарного догляду мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою, у разі, коли вони не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього догляду та соціально-медичного обслуговування.

Одинокі ветерани праці, самотні громадяни похилого віку та члени сімей загиблих військовослужбовців мають переважне право на влаштування до відділення стаціонарного догляду.