Фото без описуУнікальною цінністю та надзвичайною гордістю України є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі українські сімейні традиції.

Відома істина стверджує, що недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, чуйною, порядною людиною, дати їй належну освіту і допомогти знайти своє місце у житті. А щасливі діти ростуть лише в дружній родині й під опікою щасливих батьків.

І дуже хотілося б, щоб радість народження і виховання дітей не затьмарювалася побутовими труднощами.

Багатодітній матері  з села Кримка Шуба Ірині Миколаївні, яка виховала в своїй родині дев’ять дітей, Указом Президента України присвоєно звання «Мати-героїня».

Нагрудний знак та посвідчення до почесного звання  вручив матері голова Кам'яномостівської сільської ради О.Т. Ляхов.

Вручаючи відзнаку, Олександр Тимофійович  привітав Ірину Миколаївну з отриманням державної нагороди та подякував за материнський подвиг. Також побажав, щоб діти завжди тішили свою неньку увагою, добрим та щирим словом, віддаючи любов, з якою їх виростили та виховали.

– У нинішній непростий час ваш оптимізм і відповідальність є теж подвигом, говорив Олександр Тимофійович – Адже народжувати, виховувати і пускати в доросле життя дітей, громадян України – це дуже серйозно і відповідально. І, разом із тим, це те, що піднімає дух нації і породжує надію, адже діти – це наше майбутнє.

За словами багатодітної матері, вона навіть не сподівалась на таку відзнаку. До того ж, коли народжувала, про це взагалі ніхто не думав, адже завжди сподівалися лише на свої сили, на підримку один-одного і насамперед на здоров'я.  Тому клопоти з дітьми продовжуються, посміхаючись, говорить новоспечена мати-героїня. А дітки у Ірини Миколаївни догляджені, розумні, щирі, виховані.  Вміють гарно співати та своїм талантом поспішили поділитися з Олександром Тимофійовичем.

Є в нашій  Кам'яномостівській громаді ще матері-героїні це Ткаченко Валентина Володимирівна (с. Кримка), Лосева Любов Петрівна (с. Кримка), Жмурченко Раїса Демянівна (с.Камяний Міст), Коржова Оксана Василівна (с. Катеринка), Демиденко Павліна Павлівна (с. Катеринка).  Доземний уклін вам, дорогі наші матері, за ваше велике серце, за ніжність і ласку, за безмежне терпіння і щоденну копітку працю.

Хочеться додати, що почесне звання «Мати-героїня» у нашій державі було встановлено у 2005 році з метою посилення уваги до проблем народжуваності, зміцнення інституту сім’ї, відзначення кращих матерів, які забезпечують належні умови для всебічного розвитку дітей, зміцнення їхнього здоров’я і духовного розвитку. Це звання присвоюється жінкам-громадянам незалежної України і є найвищою державною нагородою для багатодітних матерів.

Відповідно до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 28 червня 2001 року №762001, почесним званням України «Мати-героїня» відзначаються жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, враховуючи вагомий особистий внесок у справу виховання дітей у сім’ї, створення умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, за материнську самовідданість, забезпечення умов для повноцінного розвитку здорових, гармонійно розвинутих особистостей, громадян незалежної України.