Порядок надання психологічної реабілітації учасникам АТО

Дата: 17.07.2018 15:02

Порядок надання психологічної реабілітації учасникам АТО

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057  «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції», від 12.07.2017 № 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності»   учасники антитерористичної операції мають  право отримати послуги із психологічної реабілітації.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції або постраждалий учасник Революції Гідності звертається до управління соціального захисту населення (замовника послуг) за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців - за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу) із заявою довільної  форми.

До заяви додається  копія посвідчення учасника бойових дій, (для осіб з інвалідністю - копію посвідчення інваліда війни) та копія документа, що  підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Право на отримання послуги мають учасники антитерористичної операції з числа осіб, яким встановлено один з таких статусів:
– учасник бойових дій;
– особа з інвалідністю внаслідок війни;
– учасник війни;

– постраждалі учасники Революції Гідності.

Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг залежно від його потреб, узгоджуються з отримувачем послуг або його законним представником після комплексного визначення індивідуальних потреб і зазначаються в індивідуальному плані.

У разі надання послуг із психологічної реабілітації без забезпечення харчування та проживання тривалість курсу не перевищує 40 облікових одиниць (60 хвилин роботи надавача послуг, при цьому:

- індивідуальна послуга із психологічної реабілітації надається отримувачу послуги за відсутності сторонніх осіб тривалістю не більше 90 хвилин на добу;
- групова послуга із психологічної реабілітації надається групі отримувачів послуг у складі не більше ніж 10 осіб, заняття триває не більше ніж 180 хвилин на добу.)

У разі проходження психологічної реабілітації в стаціонарних умовах тривалість  курсу не перевищує 18 днів.

Кошти для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції передбачені у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням”.

Більш детальну інформацію  про проведення психологічної реабілітації можна отримати в управлінні соціального захисту Перовмайської районної державної адміністрації за адресою:  м. Первомайськ, вул.Київська, 50,  кабінет № 2, тел.4 22 26