Основні правила безпечного поводження з газом

Дата: 23.10.2019 13:32

Основні правила безпечного поводження з газом

Майже в кожному домі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли. Щоб газ приносив  лише радість і тепло, кожний член сім'ї повинен знати і суворо дотриму­ватись правил безпечного користування газом, усвідомлювати на­слідки порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з при­ладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах при­міщень. Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чо­го з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою ре­човиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Правила безпечного користування побутовими газовими приладами:

Гази, а особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.

Забороняється:

1. Користуватися газовими колонками за відсутності тяги;

2. Відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;

3. Сушити речі над газовою плитою.

Почувши запах газу, перекрийте кран подання газу i зателефонуйте за номером 104.

Дії при виявленні запаху газу:

Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:

• не вмикайте електрику;
  • не запалюйте сірники;
  • не паліть;
  • провiтрiть приміщення;
  • перекрийте крани подання газу;
  • викличте аварійну бригаду за номером 104.

Будьте обережні - запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

При отруєнні чадним димом або газом спочатку з’являється головний біль, потім запаморочення, загальна слабкість, сонливість, нудота, починається блювота. Потерпілий може знепритомніти, можливі зупинка дихання i навіть - летальний кінець.

Необхідно негайно:

• сповістити дорослих про випадок, викликати лікаря за телефоном 103;
  • винести постраждалого на повітря;
  • прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.

забороняється постраждалому давати пити (можна тільки змочити губи та обличчя), також не можна вживати будь-які ліки.