Допомога по частковому безробіттю на період карантину

Дата: 18.06.2020 10:43

У зв’язку з проведенням карантинних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2  для підтримки малого і середнього підприємництва внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення» та надається допомога по частковому безробіттю на період карантину.

Відповідно до статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» допомога по частковому безробіттю надається центрами зайнятості застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, за зверненням роботодавця для її виплати працівникам.

Роботодавець або фізична особа-підприємець, який є застрахованою особою, може звернутись до центру зайнятості за отриманням допомоги по частковому безробіттю.