УВАГА!!!

З 1 вересня по 15 жовтня оголошується прийом проектних заявок для бюджету участі Кам'яномостівської ОТГ

МОТИВУЮЧИЙ ВІДЕО-РОЛИК

Бюджет участі у Кам’яномостівській об’єднаній територіальній громаді.

З 1 вересня 2020 року Кам’яномостівська об’єднана територіальна громада оголошує про початок конкурс проектів в рамках Бюджету участі. Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати 15 підписів від мешканців громади, які готові підтримати проекту на відкритому голосуванні. Подати заявку на конкурс може будь-яка особа, яка досягла 16-річного віку.

Бюджет конкурсу: 240 тисяч гривень.

Обсяг витрат на реалізацію одного проекту від 20 до 60 тис.грн.

Кінцевий термін подачі заявок: 15 жовтня 2020 року.

Отримати більш детальну інформацію або задати запитання щодо конкурсу можна за телефоном 0982662145 та 0984463096 або електронною поштою lyahov.rada2018@gmail.com

Контактні особи: Кучмій Наталія Петрівна та Зубова Ірина Олександрівна

Що ж таке бюджет участі?

Бюджет участі – це можливість кожному жителю громади брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення всіх населених пунктів Кам?яномостівської об’єднаної територіальної громади та/або голосування за такі проекти.

Будь-який житель громади може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в Кам’яномостівській ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2021 року.

Платформа «Громадський проект» на сайті Кам'яномостівської ОТГ дозволить всім охочим брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: кожен може подати заявку on-line і відслідковувати долю свого проекту прямо на сайті.

Чому це може бути цікавим мешканцям та мешканкам Кам'яномостівської громади?

Це шанс для кожного активного місцевого мешканця та мешканки вже сьогодні впливати на розвиток Кам'яномостівської об’єднаної територіальної громади;

Не депутати чи апарат сільської ради, а кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;

Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проектів;

Вже наступного року Кам’яномостівська громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Бюджету участі?

Жителі громади оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог (див. Положення і заявку у додатку) та подають їх до розгляду;

Мешканці та мешканки Кам'яномостівської об’єднаної громади голосують за подані проекти;

Сільська рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1. Подання проектів 01.09.2020 - 15.10.2020

(Автор надає проектну заявку в електронному вигляді на електрону пошту або у пунктах супроводу бюджету участі).

2. Розгляд ідей комісією Кам'яномостівської сільської ради (по 09.11.2020)

(Виконавчий орган сільської ради розглядає проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку).

3. Голосування за подані проекти (з 10.11.2020 по 24.11.2020)

(Жителі Кам'яномостівської ОТГ голосують онлайн або у пунктах супроводу Бюджету участі. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів).

4. Оголошення проектів-переможців (до 29.11.2020)

(Переможцями можуть бути декілька проектів, якщо кошти на їх реалізацію менше Бюджету участі).

5. Реалізація проектів-переможців Бюджету участі - 2021 рік.

(ОТГ в особі сільської ради починає втілювати ідеї. За цим процесом можна стежити онлайн. Кам’яномостівська сільська рада буде регулярно звітувати про те, як саме проходить втілення проектів-переможців).

Які проекти можуть бути подані (тематика проектів)?

1. Дорожньо-транспортна інфраструктура

2. Енергозбереження

3. Освіта

4. Культура

5. Спорт

6. Інше (деталізувати)___

Як реалізувати ідею за кошти Бюджету участі?

Заповни заявку на сайті громади або заповни бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло опиши ідею проекту, проблематику та рішення цієї проблеми;

Розрахуй бюджет проекту;

Збери підписи від 15 жителів Кам'яномостівської громади, які підтримують проект;

Подай всю необхідну документацію (заявку, бюджет проекту та бланк із зібраними підписами) до Кам'яномостівської сільської ради;

Стеж за ходом голосування на сайті Кам'яномостівської об’єднаної територіальної громади;

Збери найбільшу кількість голосів і контролюй реалізацію проекту.

Варто пам’ятати, що відповідальним за реалізацію проектів-переможців є Кам’яномостівська сільська рада.

Як можна буде проголосувати за проекти Бюджету участі?

1) Голосувати у спеціально визначених пунктах голосування Кам?яномостівської об’єднаної територіальної громади (сільська рада Кам?яномостівської ОТГ, КЗ «Кам’яномостівська публічна бібліотека», бібліотеки-філії населених пунктів громади).

2) Голосувати на Платформі «Громадський проект» посилання якої розміщено на сайті Кам'яномостівської об’єднаної територіальної громади (https://kamyanomostivska-gromada.gov.ua/);

Корисні посилання та додатки :

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

ПЛАН СОЦ.ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ