Фото без опису

Кам'яномостівська сільська рада  інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни,

аби запобігти виникненню пожеж.

 

Пожежонебезпечний період - частина року, у межах якої виникають лісові пожежі. З метою уникнення лиха рекомендуємо тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки. 

Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища. 

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Упродовж пожежонебезпечного періоду у лісі забороняється:

Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

Заїзд на території лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях.

Відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом чи іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.

Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

Палити чи користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих чи здатних тліти матеріалів.

Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Шановні громадяни Кам’яномостівської сільської ради ! 

Якщо ви помітили загорання в лісових масивах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101»

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

 

Правила поведінки в лісі!

Збереження лісів нашої країни багато в чому залежить від того, наскільки дбайливо ми до них відносимося! Лісові пожежі, звалища сміття, незаконні вирубки - усе це наслідок безтурботного відношення людини до лісу. Причиною більш ніж 90% пожеж являється необережне поводження з вогнем. Для того, щоб зберегти ліс необхідно дотримувати декілька простих правил.

Памятайте - у лісі забороняється розпалювати вогонь. Треба стримуватися від паління. Будь-який вогонь, а також сигарети необхідно гасити водою. Не рекомендується відвідувати ліс у пожежонебезпечний період.

При виявленні пожежі:

- якщо вогонь незначний, треба вжити заходів щодо його гасіння водою, ґрунтом, піском або шматком тканини;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість чи галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини.

- після виходу з епіцентру пожежі у будь-якому випадку необхідно вжити заходів щодо найшвидшого повідомлення підрозділів пожежної охорони за телефоном 101.