Ми – одна родина,

Й одна у нас мати – Україна!

       Минулого четверга, 22 липня,  на гостинний землі Степківки в однойменному старостинському окрузі Кам'яномостівської об'єднаної територіальної громади вперше  відбувся пісенний фестиваль «Заспівай, моя родино!» У цьому мистецькому  заході взяли участь вокальні й хореографічні колективи місцевої громади, а також гості з Первомайської, Мигіївської та Синюхинобрідської громад.

       Серед почесних гостей були присутні голови Кам'яномостівської і Синюхинобрідської ОТГ – Олександр Ляхов і Олександр Зубко, колишній голова Степківської сільської ради Віктор Дудко, старости округів Тетяна Шевчук і Роман Бабич, депутати місцевої ради та численні гості з району. Душею фестивалю стала автор проєкту і ведуча – очільниця Степківського старостинського округу Ольга Чепіжко.

       Ще задовго до початку дійства на святково вбраному майданчику біля Степківського сільського клубу почали  збиратися учасники аматорських колективів, що прибули на фестиваль з різних куточків Первомайщини. Їх радо зустрічали господарі – староста округу  Ольга Чепіжко, завідуюча клубом Наталія Ларькіна та бібліотекар Наталія Бут.

       Розпочала фестиваль  Ольга Чепіжко. Тепло привітавши дорогих гостей, господиня підкреслила важливість сімейних цінностей і своєрідного символу України – її мелодійних пісень, «що пахнуть весняними дощами, синіми волошками на безкраїх лугах, запашними чорнобривцями й м'ятою», і те, що їх співають світлі душею люди, які вміють бачити і творити красу. Адже кожна «співуча родина – це непорність і самобутність, окрема часточка пісенної ріки, що зливається в один безмежний стрімкий потік».

       Звичайно ж, першими вітали гостей господарі – найменшенькі учасниці танцювальної групи (хореограф Марія Царинна) та вокальний колектив української пісні «Степківчанка» (керівник Наталія Ларькіна) піснею «Родинонька» і традиційним українським короваєм, який вручили голові Кам'яномостівської ОТГ Олександру Ляхову.

       Справжнім стрімкими потоком пісенної ріки Первомайщини став фольклорний колектив «Гарні молодички» із Зоряного. Як могутня ріка черпає силу з маленьких джерел, так і у  фестиваль пісні зливалися самобутні обдарування вокальних колективів «Струни душі» з Зелених Кошар, співочих гуртів «Полтавчанка» та «Кримківчанка»  з однойменних населених пунктів, фольклорного ансамблю «Калина» з Кам'яної Балки, а також чарівне тріо «Файні молодички» зі Станиславчика.

      Органічно доповнювали й у рази підсилювали враження від широкої, як безмежний український степ, пісні запальні танцюристочки  романовобалківського колективу «Забава Асорті».

       Неповторне враження справили на глядачів і ще одні гості фестивалю - учасниці колективу «Чарівні грушівчанки» з Первомайської ОТГ, які виконали популярний єврейський танок «Сім сорок», що уже давно став міжнаціональним.

      Сподобалися слухачам і виступи солістів Світлани Андрієвської та дуетів у складі Софійки та Олени Бачинських із Полтавки, Лариси Божко і Вєроніки Шевченко з Катеринки. Родзинкою фестивалю став запальний гопак у виконанні Марії Царинної.

       Підбиваючи підсумки фестивалю «Заспівай, моя родино!» , Ольга Чепіжко висловила надію, що «мистецька нива роду нашого ще довго колоситиметься і ряснітиме добрими врожаями, а пісенний  форум матиме продовження й наступного року».

       Наприкінці заходу голова Кам'яномостівської громади Олександр Ляхов  подякував його учасникам і вручив подарунки. Висловили вдячність і спонсорам – родині Маляренків,  П. Холоду та депутату сільської ради А. Грабчук.

Олена ШИРКО.