Фото без опису

Побутова хімія є безсумнівним досягненням сучасної цивілізації. Навряд чи хтось може уявити собі роботу по дому без її використання. Проте небезпека для здоров’я від  використання побутової хімії часом недооцінюється.

Кількість миючих засобів зростає з кожним днем, виробляються нові пральні порошки, засоби для чищення одягу, домашнього текстилю, посуду, миття різних поверхонь і т.д. Компоненти, які в них містяться, є досить біологічно агресивними. Побутова хімія може бути небезпечна ще й тому, що її надмірне застосування послаблює, а іноді і зовсім знищує корисну мікрофлору. Саме тому потрібно з особливою відповідальністю підходити до питання вибору і подальшого використання хімічних миючих засобів.          

Які речовини в побутовій хімії відносяться до шкідливих і чинять негативний вплив на здоров’я?

Амоній – є основним інгредієнтом в засобах для миття дзеркал, вікон, керамічної плитки, сантехніки. При  його взаємодії з хлором виділяється токсичний хлорний газ.

Гідрохлорид натрію  речовина, що використовується як  відбілювач, може викликати алергічні реакції.

Аніонні поверхнево-активні речовини (ПАР) – речовини, які часто застосовуються при виробництві миючих засобів і пральних порошків, викликають алергічні реакції , порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок і легень. При використанні засобів для миття посуду  навіть багаторазове полоскання в гарячій воді повністю не звільняє посуд від ПАР, які осідають на ній.

Нафтові дистиляти – речовини, які входять до складу поліролей для металевих поверхонь, можуть чинити негативний вплив на зір і нервову систему.

Нітробензол – часто входить до складу поліролей для підлоги і меблів. Під час потрапляння в організм  викликає отруєння, при цьому накопичується в печінці та жировій тканині, утворюючи «депо», внаслідок  чого можливі рецидиви інтоксикації.

Феноли і крезоли  їдкі бактерицидні речовини, що викликають діарею, запаморочення, втрату свідомості і порушення функцій нирок і печінки.

Формальдегід – викликає роздратування очей, горла, шкіри, дихальних шляхів і легенів.

Фосфати – заборонені в багатьох країнах. Ці речовини, потрапляючи у водойми, сприяють швидкому утворенню синьо-зелених водоростей. Крім забруднення навколишнього середовища, вони чинять негативний вплив на організм людини, активізуючи розвиток ракових клітин. Вживання забрудненої фосфатами питної води призводить до виникнення пухлини шлунково – кишкового тракту, зниження імунітету і тривалості життя.

Хлор  досить небезпечна речовина, яке є причиною захворювань серцево-судинної системи і сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Він негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик виникнення онкологічних захворювань. Замінити засоби, що містять ці небезпечні  речовини, завжди можна альтернативними. Так для ліквідації засмічення  сантехнічних приладів замість  сильнодіючих хімічних засобів доцільно використовувати вантуз, для миття та чищення поверхонь – натуральні засоби.

Натуральні засоби для чищення дому та як уникнути алергії.

Найпоширенішими натуральними засобами  для чищення є:

  • теплий мильний розчин, як  універсальний миючий засіб, при доданні в харчову соду, вийде засіб для миття посуду, що не містить шкідливих хімічних речовин і абразивів;
  • бура, яка володіє відмінними миючими властивостями і перешкоджає утворенню цвілі;
  • сік лимона видаляє іржу, жирові плями на одязі і посуді, а також використовується для миття вікон;
  • оцет – натуральний засіб для чищення для будинку, використовується для видалення  плям і накипу, дезінфекції, чищення кахлю;
  • ефірні масла і есенції, що є натуральними замінниками освіжувачів повітря;
  • майцена (кукурудзяний крохмаль), що може використовуватись для чищення вікон і килимів, полірування меблів;
  • волога сіль – для видалення плям на підпаленому  посуді;
  • розрізана сира картоплина видаляє фруктові плями;
  • порошок гірчиці використовується як універсальний миючий засіб;
  • для полоскання постільної білизни замість хімічних кондиціонерів краще використовувати звичайну воду.

Щоб під час збирання уникнути виникнення алергічних реакцій, важливо дотримуватися основних правил.

1. Необхідно відмовитися від використання хімічних засобів для чищення. Якщо все ж таки вони присутні в незначному обсязі, то слід якомога частіше провітрювати житло, не даючи можливість парам хімічних речовин затримуватися в повітрі.

2. Щоб уникнути алергії, необхідно віддавати перевагу вологому прибиранню і миючим пилососам. Рекомендується використовувати зволожувачі повітря.

3. Важливо ретельно очищати руки після використання будь-яких миючих засобів, багаторазово обполіскувати руки навіть після застосування мила.

4. Не слід забувати ретельно мити і витирати посуд, щоб на ньому не було залишків засобів для миття посуду.

5.Рекомендується завжди додатково обполіскувати текстиль вручну.