Фото без опису

У вересні 2021 року на території Миколаївської області планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних та паразитарних хвороб тварин в Україні у 2021 році, затвердженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 29.01.2021 за № 1.

Епізоотична ситуація по сказу як і в цілому по Україні так і на території Миколаївщини залишається вкрай напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають також і люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських та домашніх тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.  Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для природного середовища; також вакцина стабільна в польових умовах.   Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний зі всіх методів розподілу та розповсюдження, при цьому обробці піддаються всі середовища перебування диких м`ясоїдних (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS навігації.

Зазначені заходи проводяться по всій території України. Розкидають вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 20 доз вакцин.

Звертаємось до мешканців м. Первомайськ та Первомайського району з проханням  з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, НЕ ТОРКАТИСЯ (та не брати в руки), аби залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

УВАГА! Розкидання вакцини буде проводитись літаками в лісових та сільськогосподарських угіддях.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодніх умов, до охоплення всієї території області.

 

З повагою, Первомайське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області!