Фото без опису

Увага! Небезпечні продукти

До Первомайського  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  надійшло інформаційне повідомлення RASFF (системи швидкого оповіщення) від 28 грудня 2021 № 2021.5998 – fup 5 про встановлене несанкціоноване використання лігноцелюлози у кружках Huskee Cups, що експортувалися зі Швеції (постачальник: Espresso Gear, Billdal) до України (отримувач: ТОВ «Бюро Вин», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021).

Фото без опису

Довідково.

Huskee Cups – чашки для кави, які виробляються з кавового пачменту  – побічного продукту обробки кавових зерен. Під час виробництва таких чашок, несанкціоновано використано лігноцелюлозу — головний компонент рослинної біомаси — природній еквівалент армованого бетону. Складається з міцних кристалічних волокон целюлози, скріплених лігніном і геміцелюлозою, які діють як клей.

           Також надійшло інформаційне повідомлення Системи швидкого реагування харчових продуктів та кормів (RASFF) від 23 грудня 2021 року № 2021.7114 стосовно виявлення афлатоксинів (В1 = 15,7; загальна кількість = 19,9 мкг/кг – ррb) в смажених фісташках у шкарлупі, які експортували з Туреччини (виробник: Alagozler Gida Paz. San. Ve Tic Ith Ihr Turz. Ltd. Sti; експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret A.S.) через Болгарію до України (отримувач: ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД», вул. Миру, 3, м. Київ, 03134).

Фото без опису

Довідково.

Афлатоксини - продукти життєдіяльності грибів роду Aspergillus.
Ці смертельно небезпечні мікотоксини стійкі до теплової обробки і не чутливі до органічних розчинників. Афлатоксини викликають рак печінки і легенів, зниження ваги, знижує захисні функції організму.

«Попереджаємо операторів ринку про виконання обов’язку, передбаченого частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: негайного вилучення харчового продукту з обігу та письмового інформування Первомайського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8 в за телефоном (05161) 4–73–58, або на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net.