З метою забезпечення продовольчої безпеки держави та для допомоги підприємствам у налагодженні безперебійної операційної роботи, відбудови харчових ланцюгів з продажу виробленої продукції та постачання сировини, відновлення логістичних зв'язків, Держпродспоживслужбою України за підтримки Офісу Президента України, Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики та продовольства створено Національну платформу продовольчої безпеки https://dpss.creatio.com/  (далі Платформа).

Платформа дозволяє об'єднати зусилля учасників ринку та обмінюватися інформацією про потреби та наявні пропозиції у режимі реального часу. Це, в свою чергу, надає змогу сформувати нові харчові ланцюги з постачання сировини в умовах воєнного стану, відновити логістичні ланцюги постачання, а також централізувати зусилля донорів й організаторів гуманітарної допомоги Україні.

За допомогою Платформи можна:

- визначити потреби територіальної громади та забезпечити цільове формування та надходження гуманітарної допомоги;

- здійснювати прозорий обмін інформацією;

- спланувати комерційні операції між продавцем та покупцем готової продукції;

- знайти та замовити необхідні для виробництва інгредієнти у діючих виробництв та експортерів;

- залишити власну потребу/замовлення в продуктах на гуманітарній та комерційних основах;

- отримати інформацію для сприяння експорту надлишкової продукції або включення необхідних потреб для переліку критичного імпорту.

Станом на 06.04.2022 до Платформи долучилися вже більше 1200 користувачів, серед яких:

- територіальні громади та місцеві військові адміністрації;

- підприємства-виробники;

- торгівельні мережі та просто крамниці;

- спілки й організації що займаються формуванням та доставкою гуманітарних вантажів;

- підприємства та ФОПи що надають логістичні послуги.

Реєстрація та робота на Платформі https://dpss.creatio.coin/  безкоштовна.

Ознайомитися з інструкцією користувача можна на початковій сторінці Платформи. Постійну підтримку можна отримати в структурних підрозділах (районах та містах) головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.