Фото без опису

На сучасному етапі розвитку медицини все ще зберігається актуальність питань, пов’язаних із захворюваністю інфекційними захворюваннями, що відносяться до групи ГРВІ або ГРЗ. З настанням холодів, з погіршенням погодних умов загострюється ситуація з захворюваннями на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

Сезонний грип передається легко і швидко, поширюється в школах, дитячих садках, на підприємствах та в містах. Коли інфікована людина кашляє або чхає, маленькі краплі, що містять віруси грипу потрапляють у повітря, їх вдихає інша людина і зазнає впливу вірусу. Вірус може також поширитися через інфіковані вірусом руки.

  В зоні ризику  є діти та особи старші 65-літнього віку. Гострі вірусні інфекції легко поширюються серед населення як повітряно крапельним шляхом, так і контактно - побутовим шляхом.

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ГРВІ ТА ОСОБЛИВОСТІ його ПЕРЕБІГУ

 

Характерними ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій є гострий початок, якому притаманне швидке підвищення температури тіла вже протягом декількох годин з початку хвороби до 38-40 градусів, виникненням сухого кашлю. Поряд з цим можлива поява нежитю, кон’юнктивіту, почервоніння горла, фарингіту, тонзиліту або тонзилофарингіту. Крім вище перерахованих ознак, починає проявлятися токсичне ураження, яке виражається в слабкості, нездужанні, головному болю, млявості, м’язовому болю, некомфортних відчуттях в органах зору.

 

ПРОФІЛАКТИКА ГРВІ ТА ГРИПУ

Профілактичні заходи, які необхідно виконувати для попередження зараження простудними захворюваннями, представлені:

-Потрібно уникати близького контакту з людьми. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

-Захворіли – лишайтеся вдома. Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

-Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

-Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

-Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.

-Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ГРИПУ: ОСОБЛИВОСТІ, ЕФЕКТИВНІСТЬ

Питання протигрипозної вакцинації все ще залишається спірним, і має як прихильників, так і супротивників.

Головна спрямованість даного способу профілактики хвороби полягає у формуванні особливого імунітету до конкретного збудника за рахунок впровадження в організм комплексу антигенів (елементів збудника).

Багато батьків бояться щепити дітей, побоюючись того, що після щеплення дитина обов’язково захворіє на грип.

Насправді, якість вакцини від грипу, яке було 10-20 років тому, суттєво відрізняється від сучасних ін’єкцій. Раніше при створенні вакцин від грипу використовувалися так звані живі, але ослаблені віруси. При використанні таких вакцин ймовірність мати помірні симптоми захворювання суттєво зростають.

Коли мова йде про сучасних вакцинах, при їх створенні використовуються інші технології, що дозволяють не використовувати живий вірус. Інактивовані вакцини включають в себе фрагмент вірусу, відповідального за вироблення імунітету. Такі вакцини лише у 10% дітей дають місцеві реакції.

Слід бути обізнаними в кількох особливостях вакцинації:

Вироблення імунітету відбувається лише через 10-14 діб за здійснення вакцинації.·

  До складу сучасних вакцин входить не 1, а 3 збудника, що спрямовано на попередження зараження при першій і другій хвилі епідемії.·

  Для досягнення необхідного ефекту від вакцинації слід брати до уваги:·

- особливості власне вакцини;

- індивідуальні особливості кожного організму;

- вплив зовнішніх факторів.

  У разі дотримання всіх правил ефект від вакцинації становить 75-90%.·

  Щорічно на утримання вакцин вносяться зміни, що обумовлено здатністю грипу до мутацій.·

У медицині виділяють два види вакцин проти грипу, представлені:

- живими (у складі – живі вірусу, ослаблені);

- інактивованими (у складі – мертві вірусні мікроорганізми або їх частини).

Якісні характеристики вакцини визначає її:

- реактогенність (провокування побічних ефектів).

- імуногенність (адекватність та достатність по силі відповіді для створення особливого імунітету).

Коли мова йде про грип, то таке поняття, як перехресний імунітет взагалі не існує.

 

Бережіть себе і своїх близьких. Будьте здорові і не хворійте!