Фото без опису

Щороку четвертої суботи листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. Цього дня традиційно о 16-ій годині розпочнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку».

 ТОМУ ЗАКЛИКАЄМО ПРИЄДНАТИСЯ ДО АКЦІЇ "ЗАПАЛИ СВІЧКУ". ДЕ Б ВИ НЕ БУЛИ — ВДОМА, В БУДЬ-ЯКОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ ЧИ ЗА КОРДОНОМ, ВВЕЧЕРІ 26 ЛИСТОПАДА ПОТРІБНО ЗАПАЛИТИ ВОГНИК У ВІКНІ ЯК ВИЯВ СКОРБОТИ ЗА ЗАГИБЛИМИ ТА ВІРИ В ПЕРЕМОГУ УКРАЇНЦІВ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ.

Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

У нинішній війні Росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та Путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Наше сьогодення вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедій і злочинів минулого, наша пам’ять має бути живою і чесною, а в ставленні до тих, хто вчиняє злочини проти людства, не повинно бути подвійних підходів.

Тому цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитиме під гаслом «ПАМ’ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО!».

ПАМ’ЯТАЄМО злочин сталінського геноциду та його жертв. ЄДНАЄМОСЯ, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. Але зараз Україна і світ – інші. Ми маємо власну державу та Збройні сили, підтримку світу, військову, фінансову, дипломатичну допомогу. І найголовніше – згуртованість народу. Тому ми ВИСТОЇМО Й ПЕРЕМОЖЕМО.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису