Фото без опису

Не травмувати «білим халатом»: Поради, як зробити огляд у лікаря комфортним для дитини 👧🏼

У воєнний період із малечею слід бути особливо уважними, навіть під час звичайного огляду у лікаря. Бо й не всі дорослі, зрештою, позбавляються страху «білих халатів».

💬 «У мене на прийомі є іграшки. Пропоную дитині спочатку погратися: «полікувати» равлика чи ведмедика. Також малечі важливо все детально проговорювати – в цьому кабінеті ми з тобою будемо тільки розмовляти, а в тій кімнаті проведемо огляд. Ось цими інструментами – фонендоскопом – я тебе послухаю, ліхтариком подивлюся горлечко. Дати потримати ці речі маленькому пацієнту, аби він упевнився – вони не приносять біль», – порадила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар'єрність та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.

Наступний лайфхак: вже знайомими інструментами «лікуємо» маму чи тата, а потім і самого лікаря. Так дитина переходить на вищий ступінь довіри та перестає боятися.

Для остаточного закріплення на час огляду малечу садять на руки до батьків. А фінішний бонус – яскрава наліпка за сміливість, яку малюк обирає сам/

👩🏼‍⚕️ «Зараз дуже багато діток із різноманітними ментальними складнощами. І через вік вони не можуть сформулювати скаргу. Проте все одно говорити треба не тільки з батьками, говорити треба з дитиною – тільки так можна знайти правильний підхід та виявити психологічну проблему», – зазначила Юлія Крушельницька.

Нагадаємо, після проходження навчання за програмою World Health Organization (WHO) mhGAP лікарі-педіатри, як і всі лікарі «первинки», можуть надавати допомогу пацієнтам з поширеними психічними розладами (депресія, гостра реакція на стрес, суїцидальна поведінка тощо).

ℹ️ Цикл ефірів з фахівцями на Facebook-сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційного центру з психічного здоров'я при КМУ відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Більше про підтримку себе та людей поруч 📲 на https://bf.in.ua/turbota

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису