Фото без описуФото без опису

Ви теж здригаєтеся першої секунди від звуку сирен❓Хоча й знаєте, що це, але нічого не можете зробити – цю мить треба пережити. А далі приймати зважене рішення, як діяти.

Для дітей все набагато складніше.

💬 «Зараз до мене часто звертаються люди, які евакуювалися. І кожен четвертий-п’ятий із проблемою дитячого страху. Родини приїжджають із зон активних бойових дій. Відповідно, діти бояться шуму, вибухів, сирен. Знаю випадок, коли дитина ховалася під ліжко щойно вмикалася повітряна тривога. І батьки не знали, як вчинити. Вихід знайшовся у формуванні навички заміни», – зазначила у прямому ефірі на сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.

Як працює навичка заміни?

🛌 Вона має заблокувати той самий шлях «під ліжко», чим би воно у кожній окремій реальності не було.

Попросіть дитину підбігти до вас та міцно обійняти щойно вона почує сирену. Так тривожність замінюється теплом і ніжністю. А далі запропонуйте те, що саме для вашого малюка є особливим.

Наприклад, улюблений мультик зі сміливим героєм. Книга, чиї сторінки розглядали ще немовлям. Плюшевий зайчик, якого так приємно пригортати до себе. І так раз за разом.

💬 «Спочатку було складно. Але коли за 1,5 тижні повітряна тривога застала родину на вулиці – все змінилося. Дитина обійняла маму та сказала, що час збиратися за книжкою. І пішла вже без страху. Навичка заміни спрацювала дуже класно», – пояснила Юлія Крушельницька.

Але не менш важливо, щоб і батьки вміли зберігати спокій. Діти неймовірно емпатичні, вони вбирають наші емоції та поводяться так само. І якщо в родині напружується психологічна обстановка, то це насамперед відбивається на малечі.

ℹ️ Цикл ефірів з фахівцями на Facebook-сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційного центру з психічного здоров'я при КМУ відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Більше про підтримку себе та людей поруч 📲 на https://bf.in.ua/turbota

#тияк