Фото без опису

 Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia) – небезпечний для людини та довкілля бур’ян, який має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір’я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи тощо.

     Пилок амброзії, одного з найсильніших у світі тригерів алергії, досягає свого піку в серпні та вересні. Амброзія та полин разом зі злаковими травами перебувають на першому місці серед алергенів. Вважається, що пилок амброзії, який розноситься вітром, особливо агресивний: одна рослина може виділяти мільярд зерен пилку, але концентрації всього в шість – десять зерен на кубічний метр повітря достатньо, щоб викликати алергічні симптоми.

     Щоб запобігти подальшому поширенню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння методом виривання з корінням, регулярного покосу або засіванням сумішшю газонних трав, не допускати засмічення ґрунту та сільгосппродукції. Згідно із Законом України «Про карантин рослин», заходи зі знищення карантинних організмів на земельних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок.

Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства. Статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу в розмірі від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Закликаємо мешканців Кам'яномостіської громади , керівників підприємств, організацій усіх форм власності та землекористувачів до плідної співпраці зі знищення амброзії на засмічених ділянках. Упевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити поширення злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої.

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Не можна стояти осторонь. Боротьба з амброзією – справа кожного. Адже знищення амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.