Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
До уваги суб’єктів господарювання!
Законом України від 30 червня 2023 року №3219ІХ відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), зокрема, з 01 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом, будуть застосовуватися фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону (100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 150 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення).
Використання РРО (ПРРО) є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців 2, 3, 4 груп спрощеної системи оподаткування та на загальній системі оподаткування, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.
Використання РРО (ПРРО) не є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 1 групи.
Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.
ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.
Більш детальну інформацію щодо реєстрації та користування Програмним РРО від ДПСУ можна дізнатися на офіційному сайті ДПС в банері «Програмні РРО» (tax.gov.ua/baneryi/programni-rro) та у фахівців державних податкових інспекцій за місцем обліку суб’єкта господарювання.
З повагою, Головне управління ДПС у Миколаївській області
Пошагова інструкція :
1. Обрати програмне забезпечення. На порталі ДПСУ у відповідному розділі банеру «Програмні РРО» розміщені безкоштовні програмні РРО.
2. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) для відповідальної особи. На веб-порталі КЕП ДПС розміщено роз’яснення та зразки заповнення документів.
3. Зареєструвати господарську одиницю, де буде використовуватись ПРРО. Повідомити ДПС про такий об’єкт оподаткування шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.
4. Подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (форма J/F 1316604) або декілька заяв – за потреби. Заяву в електронній формі подають засобами Електронного кабінету або засобами Єдиного вікна подання електронної звітності. Заява про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій
5. Зареєструвати касира на фіскальному сервері. Реєстрація касира здійснюється шляхом подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F1391802) через Електронний кабінет платника або будь-яке інше програмне забезпечення із зазначенням ідентифікатора ключа.
6. Ввести в ПРРО перелік товарів.
7. Службовий документ про відкриття/закриття зміни створюється на ПРРО автоматично з присвоєнням локального номеру та направляється до фіскального серверу ДПС. Реєструється сервером шляхом присвоєння номера, який є номером зміни. Номер зміни повідомляється особі, яка відкриває зміну на ПРРО, у відповіді фіскального сервера. На одному ПРРО може бути відкрита одночасно тільки одна зміна. При цьому дозволяється відкрити нову зміну за умови закриття попередньої.
8. Закрити робочу зміну. Для цього формується фіскальний звітний чек/фіскальний звіт.