Фото без опису

04.05.2023 в м. Первомайськ було зафіксовано черговий випадок сказу, собака з домоволодіння на краю міста (вул. Дачна), почала поводитися підозріло, це налякало власників, через декілька днів спостереження, тварина загинула. Під час лабораторного дослідження (біопроба) встановлено діагноз СКАЗ.

В зв'язку з цим, 05.09.2023 встановлено карантинні обмеження, та затверджено план заходів з ліквідації сказу на території вул. Дачна та вул. Катерини Білокур, м. Первомайськ.

На час дії обмежень не дозволяється проведення виставок, вивезення та ввезення котів та собак. Всіх м’ясоїдних тварин в карантинній зоні необхідно НЕГАЙНО вакцинувати.

Сказ це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabiesvirus) із роду Lyssavirus. Характеризується хвороба розвитком вірусного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

З давніх часів в світі хвороба була достить поширена та відома всюди під різними назвами, такими як рабієс (у тварин) і гідрофобія (у людей).

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:

  • укус;

  • подряпину та мікроушкодження шкіри;

  • потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природілисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів.

Щоб захистити себе і своїх домашніх улюбленців кожен власник тварини повинен знати та дотримуватись обов’язкових  правил:

1. Щороку доставляти своїх собак та котів до ветеринарних установ для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу.

2. Тримати сторожових собак на прив’язі або у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що виключають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом.

3. Про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти ветеринарну службу.

4. Вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки при наявності короткого повідка та намордника і обов’язкового щеплення проти сказу.

5. Купувати, продавати, виставляти на виставках, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів тільки при наявності ветеринарного свідоцтва Форма№1 та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців тому та не менше 30 днів до вивозу.

6. Не допускати до полювання не щеплених проти сказу собак.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Будьте уважні та обережні. Бережіть життя!