УВАГА!!! Небезпека занесення грипу птиці
Аналіз шляхів міграції диких перелітних птахів вказує, що Україна розташована на перетині кількох міграційних шляхів перелітних птахів, а значить ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами з неблагополучних країн, територій та зон існує постійно.
Тому Держпродспоживслужба в межах повноважень здійснює відстеження та аналіз епізоотичної ситуації по грипу птиці в світі.
Грип птиці - відноситься до транскордонних захворювань, поширення яких неможливо зупинити тільки обмеживши переміщення товарів через кордон, оскільки основним фактором поширення є інфікована дика перелітна птиця.
Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні:
· при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки
· щоденно проводити клінічний огляд птиці;
· забезпечити переодягатися перед входом та виходом у приміщення (вольєр), де утримується птиця;
· мінімізувати контакт з дикою та синантропною птицею;
· птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
· не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймищах тощо;
· не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;
· проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;
· негайно інформувати державні установи ветеринарної медицини про захворювання птиці, її загибель (вимушений забій) або невластиву поведінку.
Нагадуємо, що головне дотримуватися вимог біобезпеки в господарствах та своєчасно повідомляти про захворювання/загибель птиці.
При невластивій поведінці птиці, перших ознаках захворювання чи загибелі птиці необхідно терміново звернутися до Первомайської районної лікарні ветеринарної медицини, її структурних підрозділів (Арбузинський, Врадіївський та Кривоозерський відділи ветеринарної медицини) або безпосередньо до дільничних лікарів ветеринарної медицини!