Урядом відновлюються позапланові перевірки у сфері надання житлово-комунальних послуг. Відповідну постанову №261 ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 8 березня 2024 року, шляхом внесення змін до постанови №303 від 13.03.2022, яка встановлювала мораторій на проведення заходів державного контролю та ринкового нагляду в умовах воєнного стану.

Натепер Держпродспоживслужба може здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у сфері надання житлово-комунальних послуг за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини.

Нагадуємо, постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 р. № 650 на період воєнного стану та трьох місяців після його припинення чи скасування установлено граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10% на окремі продовольчі товари. До них відносяться продовольчі товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція:

• борошно пшеничне вищого сорту,

• молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці),

• хліб житньо-пшеничний,

• яйця курячі категорії С1,

• птиця (тушки курячі, четвертини тушки курячої)

• батон,

• олія соняшникова рафінована

Гранична торговельна надбавка встановлюється з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов'язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію вказаних товарів, зобов’язані встановлювати роздрібні ціни з урахуванням граничного рівня торговельної надбавки.

За умови виникнення питань щодо порушення у сфері ціноутворення, пропонуємо звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для вжиття вичерпних заходів за адресою: пр-т Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, або на електронну пошту  e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua.

За порушення при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін чинним законодавством передбачена відповідальність. А саме до суб’єктів господарювання-порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та накладаються адміністративні стягнення у вигляді штрафів на винних осіб відповідно до ст.165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

• борошно пшеничне вищого сорту,

• молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці),

• хліб житньо-пшеничний,

• яйця курячі категорії С1,