Відбір у помічники ветерана: На всі запитання будуть відповіді
Нині в розпалі перший і чи не найважливіший етап започаткованого Мінветеранів пілотного проєкту з розбудови у державі інституту помічника ветерана. Саме зараз триває конкурсний відбір до корпусу фахівців, які у громадах надаватимуть сервісний супровід з повернення з військової служби до цивільного життя нашим захисникам і захисницям, котрі завершили свою місію у війську.
Експеримент перед загальноукраїнським масштабуванням моделі сервісу відбуватиметься до кінця року у громадах Вінницької, Дніпропетровської, Львівської та Миколаївської областей.
У багатьох громадян згаданих регіонів, яких зацікавила ця ініціатива ветеранського відомства, вже виникли практичні запитання щодо умов участі у відборі, посадового функціоналу, захисту персональної інформації тощо.
Мінветеранів дає докладні роз’яснення на типові питання, що турбують потенційних кандидатів-учасників пілотного проєкту.
Нагадуємо, що кандидати на посаду помічника ветерана можуть подати заяву в електронній формі на участь у конкурсі винятково через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua).
Докладно про алгоритм долучення до пілотного проєкту – у відеоінструкції (https://www.youtube.com/watch?v=XmNhh1TGmtM).
Багатьох цікавить, чи можуть вони податися на участь у проєкті, якщо не зареєстровані безпосередньо у областях, де триває експеримент? Відповідь однозначна – так, якщо особа згодна на працевлаштування в одному зі згаданих регіонів і має там місце для проживання.
Також люди цікавляться, як упевнитися, чи перебувають вони на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни? Тут теж усе нескладно: якщо вам надано відповідний статус і видано посвідчення встановленого зразку, ви перебуваєте на обліку пільговиків, тоді інформація про вас надходить до Єдиного державного реєстру ветеранів війни автоматично.
Для тих, хто переймається своїм майбутнім місцем праці Міністерство повідомляє, що помічники ветерана працюватимуть у сервісних офісах у своїх громадах, або в дистанційному режимі, надаючи сервісні послуги клієнтам з віддаленого робочого місця.
Конкретно зараз не на останньому місці є запитання і про убезпечення від витоку персональних даних кандидатів у процесі оформлення заявок, адже це потребує серйозної верифікації особи. У процесі обробки інформації дані заявника знеособлюють. Персональні дані обробляють і зберігають винятково в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ), де створено комплексну систему захисту інформації. Її надійність відповідає вимогам нормативних документів у сфері технічного та криптографічного захисту інформації.
Якщо у кандидатів на посади помічника ветерана виникнуть запитання щодо участі в експериментального проєкті або є труднощі з заповненням документів тощо, вони можуть звернутися за роз’ясненнями до фахівців представництв Мінветеранів у регіонах.
Телефонні лінії інформаційної підтримки проєкту:
Вінницька область – Інна – 063-230-27-58
Дніпропетровська область – Наталія – 063-688-94-10
Львівська область – Наталія – 063-230-25-60
Миколаївська область – Валерій – 097-441-61-04
Також працює електронна пошта інформаційної підтримки: asistantsupport@mva.gov.ua