Бюджет участі

Дата: 22.10.2019 10:38

Які бувають механізми участі

Дуже часто люди мають просто неймовірні, корисні ідеї, проте не знають механізмів, які б допомогли їм реалізувати свою ініціативу. Саме таким майданчиком реалізації і є «Бюджет участі».

Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення свого села, вулиці та/або голосування за них. Будь-який житель міста може подати проект, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Що дасть Бюджет участі:

визначення та вирішення проблем, які найбільше хвилюють мешканців ОТГ;

створення ефективного механізму взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади;

формування довіри громадян до місцевої влади;

підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення населення до процесу прийняття рішень.

Цей механізм дає можливість активізації людей, він заохочує мешканців громади співпрацювати й об’єднуватися.