Дотримання правил пожежної безпеки в екосистемі. Нові штрафи!
Шановні мешканці Кам’яномостівської громади, сільгоспвиробники, керівники підприємств, установ та організацій!
Звертаємось до вас із важливим для нашої з вами безпеки ПОПЕРЕДЖЕННЯМ!!!
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі.
Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.
У більшості випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
Суворо дотримуйтесь правил пожежної безпеки і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах, бережіть унікальну флору і фауну нашого краю!
У зв’язку з цим нагадуємо населенню про дотримання основних правила пожежної безпеки:
- не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння!
- не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями!
- не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку!
- не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
- не створюйте смітники в лісових насадженнях та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх!
- приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.
- не залишайте непогашеними багаття!
- не розводьте багаття у лісових масивах!
- не засмічуйте місце відпочинку!
- при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища!
??????? Дії під час пожежі:
- не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
- будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують падінням та можуть травмувати.
- повідомте пожежну службу за тел.: «101»;
Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.
17 березня 2021 року набрав чинності новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77-1 КУпАП.
Такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
- на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
- за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - штраф від 91 800 до 153 тис. грн або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.
- за пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – штраф від 4590 грн до 15 300 грн.
Крім того, 3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України та посилила відповідальність за злочини проти засад національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави.
Відповідальність за злочини, що йдуть за статтею 113 "Диверсія", караються від 15 років до довічного ув'язнення.
"Тож ДСНС активізує свої протипожежні рейди відкритою місцевістю і попереджає: карати будемо строго у відповідності до закону.
Виправдання типу «та я лише картопляне бадилля на городі хотіла спалить!» прийматися не будуть!" - наголошують рятувальники.
Що ж робити з травою та листям
Найбезпечніші та екологічні способи позбавлення від сухої рослинності – це закомпостувати, перекопати з верхнім шаром ґрунту, відвезти на звалище, використовувати як утеплювач у тваринництві.